نحوه نصب یک ماژول یا افزونه اپن کارت

نحوه نصب یک ماژول

یکی از اولین کارهایی که شما بعد از نصب اپن کارت باید یاد داشته باشید، نحوه نصب یک ماژول یا یک افزونه هست.

قبلا انواع افزونه در اپن کارت را معرفی کردیم، اکنون نحوه نصب را به صورت مختصر شرح می دهیم.

کلا افزونه ها از نسخه 2 به بعد به دو شکل موجود می باشند :

1. نوع معمولی:

که کافیه فایل را در root اپن کارت (جایی که اپن کارت را در آنجا نصب کرده اید کپی کنید و فایل را اکسترکت کنید)

2. نوع ocmod:

در این نوع فایل ها داخل پوشه upload می باشند، در صورتی که بخواهید مثل نوع 1، از طریق مدیریت فایل یا پنل هاست فایل ها را اکسترکت کنید، بعد از اکسترکت باید مجددا فایل ها را از داخل پوشه upload به پوشه اصلی اپن کارت (root یا محل نصب اپن کارت) منتقل نمایید.

اما در صورتی که اسم و پسوند فایل درست باشد، می توانید در نسخه 2 به بعد از طریق مسیر "مدیریت >> افزونه ها >> نصاب افزونه ها" آن را نصب کنید.

و در صورتی که مثل نوع 1 خواستید نوع 2 را هم اکسترکت کنید، برخی مواقع داخل پوشه ماژول یک فایل با پسوند xml می بینید، که در این حالت باید فایل را به پسوند ocmod.xml تغییر دهید و از طریق مسیر "مدیریت >> افزونه ها >> نصاب افزونه ها" آپلود کنید و از طریق مسیر "مدیریت >> افزونه ها >> تغییرات" با کلیک روی دکمه آبی رنگ با عنوان بارگذاری مجدد،  با رفرش کردن کش تغییرات، آن را نصب کنید.


در هر دوم نوع افزونه، بعد از اضافه شدن فایل ها به هسته، باید به مسیری که ماژول در آن بخش هست بروید و عملیات نصب را ادامه دهید، یا در صورتی که نیاز به تنظیمات اولیه ای داشته باشد، تنظیمات آن را تعیین و روی دکمه "ذخیره" کلیک نمایید.