نحوه نصب افزونه پیام رسان تلگرام برای اپن کارت

نحوه نصب افزونه پیام رسان تلگرام برای اپن کارت

  • 18 فروردین 1400
  • |   0 نظر

در مطلب سعی می شود به صورت خلاصه نحوه نصب افزونه پیام رسام تلگرام موجود در فروشگاهمان و اتصال آن به ربات و کانال تلگرام توضیح داده شود.


توجه : باتوجه به اینکه از زمانی که پیام رسان تلگرام در ایران فیلتر شد، یک سری محدودیت ها برای دسترسی به این پیام رسان اضافه شد، مثل اینکه روی هاست های خارج کشور فقط به همراه وی-پی-ان قابل استفاده بود و در هاست های داخل ایران هم محدودیت بیشتری وجود داشت، اکنون (از 15 بهمن 1400) دیگر این محدودیت ها وجود ندارد و با اضافه شدن یک ارتباط واسط این محدودیت ها رفع شد.

نیازی به توضیح بخش فنی آن نیست، فقط در همین قدر بگوییم که با استفاده از کلودفلر و اسکریپت گوگل می توان این واسط را ایجاد کرد و به راحتی از افزونه تلگرام اپن کارت در هاست داخل ایران استفاده کرد.


مرحله 1 - آپلود و اکسترکت فایل از طریق هاست

فایل های این افزونه دارای 3 پوشه admin و catalog و vqmod می باشد، که پس از اکسترکت کردن فایل در مسیری که اپن کارت نصب شده است به فایل های اپن کارت اضافه می شود.

توجه : نصب بودن ویکیومد ضروری است، در غیر این صورت تغییرات این ماژول به هسته اپن کارت اعمال نمی شود!

البته لازم به ذکر است که در بروزرسانی جدید این افزونه، برای نسخه 3  اپن کارت به جای vqmod از ocmod استفاده کرده ایم تا نیازی به نصب vqmod نباشد.


مرحله 2 - نصب از طریق مدیریت

برای نصب کافیه به مسیر "مدیریت >> افزونه ها >> ماژول ها" بروید و افزونه را نصب نمایید.


مرحله 3 - پر کردن فیلدهای مورنیاز در ماژول و اتصال به ربات تلگرام و کانال شما

این مرحله نیازمند چند مورد است:

  1.  توکن ربات
  2. نام کاربری کانال تلگرام
  3. چت آی دی شما به عنوان مدیر فروشگاه یا نام کاربری کانال دیگری برای دریافت اطلاعیه ها
  4. لینک تلگرام شما، برای نمایش در دکمه تماس با مدیریت (به هنگام ارسال محصولات به کانال تلگرام)

بقیه موارد را می توانید مشابه دمو نصب شده تنظیم نمایید.


نحوه ایجاد ربات

برای ایجاد ربات در تلگرام کافیه وارد @BotFather شویدو ربات را start بزنید  و با زدن / لیست دستورات را مشاهده کنید.

برای ایجاد ربات باید /newbot را تایپ کنید یا اینکه از داخل لیست انتخاب کنید و اینتر را بزنید.

طی ایجاد آن 2 سوال می پرسد که عنوان ربات چی باشد و نام کاربری اش چی باشد که در انتها یک که ربات برای شما ایجاد شد، یک توکن مشابه این به شما می دهد:

4499640216:AAH62ypzcq5TRyHwWWb9gdzbRzVRfplnsMs

نکته : در صورتی که راهنمایی بهتری می خواهید کافیه در گوگل سرچ کنید "نحوه ایجاد ربات در تلگرام"، مطالب یا فیلم های آموزشی برای این کار موجود هست.


برای نحوه درج نام کاربری و چت آی دی توضیحات لازم در خود ماژول موجود هست، تنها راهنمایی لازم نحوه افزودن دسترسی لازم به ربات برای ارسال مطلب به کانال تلگرام شماست.


دادن دسترسی به ربات تلگرام

برای اینکه ربات به کانال شما دسترسی داشته باشد، کافیه وارد کانالی که در تلگرام ایجاد کرده اید و به صورت عمومی است (یعنی دارای نام کاربری هست) بشوید و بخش مدیرهای کانال را مشاهده کنید و نام کاربری ربات خود را مثل @mystore_bot وارد کنید و بعد از نمایش ربات در لیست آن را انتخاب کنید و به عنوان مدیر کانال خودتان ثبتش کنید.


نکته : در صورتی که هاست شما در خارج از کشور است و می خواهید به جای چت آی دی شما، اطلاعیه های ارسال شده توسط ماژول به کانال تلگرامی که برای این کار ایجاد کرده اید ارسال شود، به صورتی که در بالا ذکر شد، ربات را در آن کانال نیز مدیر کنید و نام کاربری کانال دریافت اطلاعیه ها را به صورتی که در توضیحات ماژول گفته شده در تنظیمات ماژول ثبت کنید.


خب، تا اینجا همه کارهای لازم انجام شده، کافیه ضمن دارا بودن شرایط خرید فروشگاه، توابعی که در توضیحات ماژول گفته شده را در هلست خودتان فعال داشته باشید تا بتوانید از ماژول پیام رسان تلگرام برای اپن کارت استفاده کنید.


0 نظر

نظر بدهید

    بد           خوب

مطالب مرتبط